خدمات تست مودال

آنالیز مودال، فرآیند تعیین خواص ذاتی دینامیکی یک سیستم در قالب فرکانس های طبیعی، ضرایب میرایی و شکل مودهاو بکارگیری آنها به منظور ایجاد مدلی ریاضی از رفتار دینامیکی سیستم می باشد. که به این مدل ریاضی، مدل مودال و به سیستم اطلاعات مربوطه به مشخصات آن، داده های مودال گفته می شود.

تست مودال دارای کابرد های متنوعی است که مختصرا به شرح ذیل می توان به آنها اشاره کرد:

۱- رفع اشکال: که مهمترین کاربرد و آنالیز مودال از بدو ایجاد و منشاء حضور بوده و منظور ار آن بدست آوردن دید مهندسی به کمک اطلاعات مودال در مورد دینامیک یک سازه مشکل زا می باشد.

۲- تطابق مدل اجرایی محدود با نتایج تجربی: از دیگر کاربردهای تست مودال بدست آوردن مدل مودال با انجام اندازه گیری روی سازه می باشد و از آن برای تطابق با مدل اجزای محدود به منظور بروز رسانی استفاده می گردد.

۳- اصلاح سازه: در اصلاح سازه تغییراتی روی جرم ، سختی و یا میرایی سیستم دینامیکی انجام می شود.

۴- تحلیل حساسیت: به کمک مدل مودال یک سیستم دینامیکی، می توان حساسیت پارامترهای مودال سازه را نسبت به ایجاد تغییر در هر یک از پارامترهای فیزیکی سیستم، پیش بینی نمود.

۵- پیش بینی پاسخ: پس از تعیین مدل مودال یک سازه، امکان پیش بینی پاسخ سازه به هر نوع نیروی خارجی وجود دارد.

با عنایت به موارد فوق الذکر شرکت بهینه پردازش آرمان با استفاده از آنالایز سخت افزاری Vibro Rack 1000 ( ساخت این شرکت )  و چکش ( Hammer ) و سنسور های ارتعاشی قادر خواهد بود تا خدمات مربوط به تست مودال را به کاربران ارائه نماید.

همچنین این امکان فراهم خواهد بود تا با توجه به تجارب کارفرمایان در این حوزه، سیستم سخت افزاری و نرم افزاری و سایر متعلقات مربوطه از شرکت بهینه پردازش آرمان خریداری و توسط پرسنل کارفرمایان به بهره برداری برسد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *